طراحی داخلی و دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن: 7 ایده برای دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن
طراحی داخلی و دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن: 7 ایده برای دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن

طراحی داخلی و دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن: 7 ایده برای دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن

Written by
Sunday, 23 September 2018 13:01
Rate this item
(1 Vote)

فضاهای فشرده را روشن و در معرض هوا نگه دارید

اگر دیوار های اتاق نشیمن شما توانایی آن را داشته باشند که احساس کنید شما را احاطه کرده اند، رنگ خنثی دیوار را نگه دارید و دکوراسیون اتاق را پراکنده کنید، همچنین سعی کنید رنگ اکثر قطعات بزرگ نزدیک به همان رنگ خنثی دیوار باشد. این احساس گشودگی دیدگاه بصری در دکوراسیون پذیرایی شما را به دنبال خواهد داشت.

از کابینت برای تعریف طرح بندی های باز در دکوراسیون پذیرایی استفاده کنید

طرح بندی های باز دارای مزایای فراوانی هستند، اما بصورت بصری و فیزیکی شما هنوز هم خواستار نوعی انتقال و تفکیک بین عملگر ها هستید. هیچ کس نمیخواهد دیگران احساس کنند که شما در پذیرایی خود غذا میخورید. به عنوان یک ترفند ساده میتوانید از یک کابینت در پشت مبلمان خود استفاده کنید تا این منطقه ی حائل را پوشش دهد.

دکوراسیون پذیرایی را گروهی بچینید

بگذارید که عملکرد اتاق نشیمن، چیدمان دکوراسیون و مبلمان را اعمال کند. در اینجا، گفتگوی آرامش بخش میان دوستان و اعضای خانواده، نام بازی است، بنابراین گروه های گوناگونی از مبلمان راحتی را به سمت یکدیگر بچینید.

پس زمینه تلویزیون را تیره کنید

همه ی افراد تماشای تلویزیون در اتاق نشیمن را دوست دارند، اما هنگامی که تلویزیون خاموش است، برخی از مردم احساس میکنند که باعث بهم ریختگی دکوراسیون اتاق نشیمن آنها میشود. یکی ترفند این است که فضای پشت صفحه نمایش تلویزیون را تیره رنگ کنید، به گونه ای که تلویزیون، هنگامی که خاموش است با آن ترکیب شود.


دیوار را تا بالای ریل تصویر (picture rail) رنگ آمیزی کنید

سقف های بلند میتوانند فواید و مشکلاتی را در بر داشته باشند. سقف های بلند معمولاً باعث تنفس و عبور هوا در دکوراسیون اتاق نشیمن میشوند، اما سقف های بیش از حد بلند باعث میشوند که اتاق نشیمن بسته بنظر برسد. در اینجا بوسیله ی رنگ آبی مایل در بالای ریل تصویر، ارتفاع سقف به یک ویژگی قابل توجه تبدیل شده است، در حالی که رنگ، گرمایی را همراه خود به دکوراسیون اتاق نشیمن وارد کرده است.

ترکیب مبلمان مختلف در دکوراسیون پذیرایی

مبلمان بزرگ میتوانند دکوراسیون اتاق نشیمن را کامل کرده و محل نشستن زیادی را ارائه دهند. اما همیشه بهترین گزینه برای دکوراسیون اتاق نشیمن نیستند. داشتن انعطاف پذیری بیشتر بویژه برای کسانی که سرگرمی برای آنها مهم تر است، نکته ای است که باید به آن اشاره کرد. در اینجا میتوان به ترکیبی از مبلمان تکی، گروهی، گهواره ای و چهارپایه ها اشاره کرد که میتوانند در صورت لزوم جا به جا شوند.

تلویزیون را در بالای شومینه قرار دهید

قرار دادن تلویزیون در بالای شومینه، موضوع داغی است که مورد بحث است. میتوان گفت که هر وضعیت طراحی در دکوراسیون پذیرایی باید براساس اصول پایه قدم به قدم صورت بگیرد.
ابتدا، برای جلوگیری از زاویه ناراحت کننده، مبلمان را به اندازه ی کافی به عقب بکشید. دوم، نقطه برجسته یا همان تلویزیون میتواند به راحتی از نواحی دیگر اتاق مشاهده شود. به علاوه، در این وضعیت، صاحب خانه میتواند تلویزیون را بر اساس علاقه خود به سمت چپ یا راست مایل کند.

Read 354 times Last modified on Tuesday, 27 November 2018 14:12

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.