طراحی داخلی و دکوراسیون سرویس بهداشتی: چگونگی انتخاب سرویس بهداشتی مناسب

طراحی داخلی و دکوراسیون سرویس بهداشتی: چگونگی انتخاب سرویس بهداشتی مناسب

 

در ادامه میخوانیم: سبک، ارتفاع نشیمنگاه، گزینه های شستشو، رنگ و غیره به شما کمک میکنند تا یک سرویس بهداشتی مناسب انتخاب کنید.

اگر چه زمانی که درمورد ویژگی های خیره کننده دیداری سرویس بهداشتی فکر میکنیم، سرویس بهداشتی های بدون ارتفاع اولین چیزی نیستند که به ذهن میرسند، ولی با اینحال هنوز هم یک عنصر مهم در انتخاب بسیاری از تجهیزات لوله کشی محسوب میشوند. انتخاب درست و اولیه، اجتناب از پشیمانی و احتمالاً کاهش هزینه های بیشتر پیش رو را در بر خواهد داشت. برای بازخوانی تجزیه دستی ویژگی های کلیدی که باید در نظر بگیرید، باید قبل از آن به حل و فصل انتخاب تجهیزات نصب کردنی ثابت در دکوراسیون سرویس بهداشتی خود بپردازید.

 

سرویس بهداشتی های یک تکه

سرویس بهداشتی های یک تکه
سرویس بهداشتی های یک تکه

سرویس بهداشتی های یک تکه، بلند تر و همچنین گران تر هستند، گرچه قیمت ها و کیفیت آن ها به طور گسترده ای متفاوت است. این سبک از سرویس بهداشتی بدون درز است و با ارائه یک نگاه مدرن، خاک و میکروب های کمتری را پنهان میکند.

شایان ذکر است که سرویس بهداشتی های یک تکه میتوانند در سبک های سنتی بهتر بنظر برسند، بنابراین اگر نصب آن پیامدی نداشته باشد و با بودجه شما متناسب باشد، با توجه به نوع دکور گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود. با این حال، برای برخی افراد جذابیت کلاسیک سرویس بهداشتی دو تکه، ارزش تمیز کردن اضافی آن را دارد.

 

سرویس بهداشتی های دو تکه 

سرویس بهداشتی های دو تکه
سرویس بهداشتی های دو تکه

سرویس بهداشتی های دو تکه شامل مخزن جداگانه و نشیمنگاه اصلی هستند، و از گزینه شایع تر برای دکوراسیون سرویس بهداشتی محسوب میشوند. قطعات ساخته شده برای آنها با یکدیگر تناسب دارند، اما همیشه نوعی درز بین دو تکه وجود دارد که میتواند مشکلاتی را در تمیز کردن آنها ایجاد کند. از مزیت سرویس بهداشتی های دو تکه میتوان به حمل و نقل آسان تر، بخصوص سرویس بهداشتی هایی که باید از مسیر پلکانی حمل شوند اشاره کرد.

هر دو سبک دارای مزیت های خاص خود هستند، بنابراین انتخاب آن ها به طور عمده بستگی به سلیقه شخصی شما در دکوراسیون سرویس بهداشتی دارد.

 

سرویس بهداشتی با مخزن پایه بلند

سرویس بهداشتی با مخزن پایه بلند
سرویس بهداشتی با مخزن پایه بلند

با توجه به ظاهر دو تکه ای مفرط سرویس بهداشتی پایه بلند که بر روی دیوار نصب میشوند، آنها جذابیت خاص قدیمی را به دکوراسیون سرویس بهداشتی اضافه میکنند. همچنین سرویس بهداشتی های پایه بلند استاندارد هستند و در اکثر موارد انتخاب نوع آنها برای دکوراسیون سرویس بهداشتی به گزینه مکانیکی کاهش پیدا میکند، همچنین این سبک از سرویس بهداشتی میتواند کمی گران تر باشد.

اگر میخواهید دکوراسیون سرویس بهداشتی شما به جای گزینه مینیمالیستی و دور از چشم، قابل توجه و جذاب باشد، این سبک از دکوراسیون سرویس بهداشتی میتواند گزینه ای جذاب برای بررسی بیشتر باشد. 

 

سرویس بهداشتی های دیواری

سرویس بهداشتی های دیواری
سرویس بهداشتی های دیواری

در سرویس بهداشتی های دیواری، مخزن قابل دید نیست، بدلیل اینکه مخزن در داخل دیوار قرار میگیرد. این نوع سرویس بهداشتی نسبت به سرویس بهداشتی های دیگر نیاز به بودجه بیشتری دارد، به ویژه آنهایی که تمایل به ساخت و ساز بیشتری دارند، اما تمیزی آن از مشخصاتی است که برای دکوراسیون سرویس بهداشتی های لوکس بیشتر قابل توجه است. 

من از روی تجربه شخصی میتوانم بگویم که شما تا زمانی که دیوار را برای بازبینی طراحی لوله کشی بررسی نکرده اید نمیتوانید بگویید که کدام گزینه از سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی برای شما مناسب تر است، پس قبل از اینکه طرح خود را تکمیل کنید، این گزینه را در ذهن داشته باشید، همانطور که ممکن است مجبور شوید برنامه های خود را بر اساس طرح لوله کشی تطبیق دهید.

 

گرانش در برابر کمک فشار 

گرانش در برابر کمک فشار
گرانش در برابر کمک فشار

 نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که آیا مکانیسم تخلیه آب سرویس بهداشتی شما مبتنی بر گرانش یا کمک فشار خواهد بود.

سرویس بهداشتی های تحت فشار، جریان آب طبیعی ایجاد شده را توسط گرانش افزایش میدهند که باعث میشود با تخلیه و برگشت آب، کاسه سرویس بهداشتی شما تمیز تر شود. مجدداً ترکیب بندی دیوار، موقعیت سرویس بهداشتی نسبت به تامین آب اصلی و عوامل تأثیر گذار دیگر تعیین میکنند که آیا شما میتوانید یک سرویس بهداشتی با سیستم کمک فشار نصب کنید یا خیر، بنابراین بهتر است قبل از خرید سرویس بهداشتی دیوار را برای موقعیت لوله کشی بررسی کنید.

 

ارتفاع نشیمنگاه سرویس بهداشتی

ارتفاع نشیمنگاه سرویس بهداشتی
ارتفاع نشیمنگاه سرویس بهداشتی

ارتفاع استاندارد نشیمنگاه سرویس بهداشتی 17 اینچ، یعنی 1 اینچ کمتر از ارتفاع نشیمنگاه صندلی های معمولی است. با این حال اکثر تولید کنندگان حداقل ارتفاع نشیمنگاه سرویس بهداشتی خود را در ارتفاع راحتی تولید میکنند، که بطور معمول 19 است.

از دیدگاه پزشکی، سرویس بهداشتی های با نشیمنگاه ارتفاع پایین برای افراد معمولی توصیه میشود. با این حال، برای افرادی در ورود و خروج به حالت نشسته مشکل دارند (مانند سالمندان و یا افراد بسیار قد بلند)، سرویس بهداشتی های با ارتفاع راحتی، میتواند گزینه راحت تری برای استفاده آنها باشد. اگر سرویس بهداشتی استاندارد با این خصوصیات پیدا نکردید، گزینه راحتی را نادیده بگیرید و بیشتر نگران فاصله سرویس بهداشتی با دیوار باشید.

 

سبک پایه یکپارچه در برابر پنهان

سبک پایه یکپارچه در برابر پنهان
سبک پایه یکپارچه در برابر پنهان

سبک و نگهداری از سرویس بهداشتی، نکاتی هستند که باید در انتخاب پایه سرویس بهداشتی مورد توجه قرار گیرند. گوشه ها و شکاف هایی که خاک و انگل قارچی را جذب میکنند باعث میشوند که انتخاب پایه سرویس بهداشتی پیچیده تر شود. این مشکل میتواند با تمیز کردن کامل سرویس بهداشتی حل شود، بنابراین اگر شما به نگهداری کمتر توجه میکنید و سبک کلاسیک را در دکوراسیون سرویس بهداشتی بیشتر دوست دارید، این سبک میتواند گزینه ی ارزان قیمت و خوب برای شما باشد.

سطح سرویس بهداشتی با پایه های یکپارچه و بدون درز را به سادگی میتوان تمیز کرد و نگاهی بیشتر مدرن دارند. شکل ساده ی این سرویس بهداشتی به سادگی در سبک های معاصر و مدرن جواب خواهد داد، بنابراین اگر بیشتر هزینه کنید و این نوع سبک از دکوراسیون سرویس بهداشتی را انتخاب کنید، مطمئناً میتواند یک بروز رسانی خوب برای دکوراسیون سرویس بهداشتی شما باشد.

 

جایگاه سرویس بهداشتی

جایگاه سرویس بهداشتی
جایگاه سرویس بهداشتی

اگر دکوراسیون سرویس بهداشتی شما به گونه ای طراحی نشده باشد که سرویس بهداشتی شما آسیب نبیند، به ندرت میتوانید آن را جا به جا کنید. در صورت امکان، در نظر داشته باشید که یک سرویس بهداشتی حداقل باید 15 اینچ از اشیاء نزدیک به آن (مانند دوش، دیوارها و غرور)، تا خط مرکز سرویس بهداشتی فاصله داشته باشد. برای راحتی بیشتر، توصیه میشود 18 اینچ یا بیشتر فاصله داشته باشد.

اگر نمیتوانید سرویس بهداشتی خود را جایگزین کنید، سعی کنید از اضافه کردن موانع اضافی مانند حوله جلوگیری کنید و یا از یک میز سرویس بهداشتی کوچک تر استفاده کنید. همچنین یک نشیمنگاه سرویس بهداشتی بلند (بلند تر و باریک تر از یک صندلی گرد استاندارد) ممکن است فضای بیشتری به دکوراسیون سرویس بهداشتی شما بدهد.

 

دکمه های سرویس بهداشتی فشاری در برابر اهرمی

دکمه های سرویس بهداشتی فشاری در برابر اهرمی
دکمه های سرویس بهداشتی فشاری در برابر اهرمی

دکمه های فشاری سرویس بهداشتی، یک احساس آب گرم مدرن را به دکوراسیون سرویس بهداشتی شما میدهند، حتی اگر دیگر قسمت های دکوراسیون خانه شما سنتی باشد.

سرویس بهداشتی های اهرمی معمولاً ارزان قیمت و بیشتر نگاهی کلاسیک دارند، بنابراین هر دو میتوانند گزینه های منظقی برای دکوراسیون سرویس بهداشتی شما باشند.

سرویس بهداشتی های با دو دکمه فلاشینگ نیز باعث کاهش میزان مصرف آب در اکثر فلاشینگ ها  میشود

 

رنگ سرویس بهداشتی 

رنگ سرویس بهداشتی
رنگ سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی های چینی سفارشی تمیز از انتخاب رایج در دکوراسیون سرویس بهداشتی هستند. با این حال، اکثر تولید کنندگان طیف رنگی را در برخی از محصولات خود ارائه میدهند.

به طور معمول، سفید خالص بهترین گزینه برای دکوراسیون سرویس بهداشتی است، زیرا هرگز از سبک خارج نخواهد شد. با این حال، لازم به ذکر است که اتصالات چینی سفید و ساده  از شرکت های مختلف، ممکن است با یکدیگر همخوانی نداشته باشند. اگر سرویس بهداشتی، در کنار وان یا میز سرویس بهداشتی قرار داشت، بهتر است تمامی اقلام دکوراسیون سرویس بهداشتی خود را از یک شرکت تهیه کنید. تنوع، میتواند باعث ناسازگاری دکوراسیون سرویس بهداشتی شما شود.

انتخاب سرویس بهداشتی یکرنگ، بخصوص پالت های طبیعی ساده میتواند تأثیر زیبایی در ظاهر دکوراسیون سرویس بهداشتی شما داشته باشد. میتوانید یک لایه پوشش سیاه را بر روی سرویس بهداشتی خود در نظر بگیرید یا سرویس بهداشتی خود را کاملاً سیاه در نظر بگیرید. فقط مطمئن شوید که میز سرویس بهداشتی شما سیاه نباشد، تا به دیگر اجزای دکوراسیون سرویس بهداشتی شما نفوذ نکند.

از سوی دیگر، گاهی اوقات رنگ میتواند انتخاب مناسبی باشد، بنابراین خود سرویس بهداشتی مشخص نمیشود . گاهی اوقات استفاده از مواد تیره برای دیوارپوش مانند کاشی های سنگی خاکی، سرویس بهداشتی های  خاکستری یا بژ را تا حدودی میپوشاند.

توجه داشته باشید که در نهایت مهم نیست که دکوراسیون سرویس بهداشتی شما چگونه باشد، در هر صورت پیدا کردن یک خریدار یا مستأجر که از انتخاب های شما، همانگونه که شما لذت میبرید لذت ببرد ممکن است سخت باشد.

 

گالری ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی

درخواست استفاده از خدمات

درخواست مشاوره طراحی داخلی و دکوراسیون

شما می توانید به طور رایگان از خدمات مشاوره ما استفاده کنید

نام و نام خانوادگی (*)
Invalid Input
کاربری ملک (*)
Invalid Input
آدرس (*)
Invalid Input
شماره تماس (*)
Invalid Input
خدمات مورد نیاز (*)
Invalid Input
سایر اطلاعات
Invalid Input
کد تخفیف
Invalid Input
من ربات نیستم (*) من ربات نیستم
  بازنشانی
Invalid Input
 • شادی قائمی

  حرفه ای و همیشه حاضر

  اولش خیلی استرس داشتم ولی هروقت نیاز بود سر پروژه حاضر بودن. کارشون رو بی نقص انجام دادن. هیچوقت فکر نمیکردم اجرای دکوراسیون انقدر لذت بخش باشه

 • مهدی اسلامی

  مسئولیت پذیر و پاسخگو

  استفاده از خدماتتون خیلی ساده هست. تو هر کاری اشکالاتی پیش میاد ولی شما فوری رفعش کردین. شما به خوبی به نظرای مشتری گوش میدین

 • محمد سالاریان

  نتیجه محور

  این خیلی خوبه که مهمترین چیزی که براتون هست نتیجس. شما کارتونو از کوتاه ترین راه پیش می برین

 • ایمان بهرامی

  قابل اطمینان

  من تا حالا چندین بار با شما کار کردم. حرفه ای بودن شما قابل تحسینه. در واقع با خیال راحت از خدمات شما برای مشتریام استفاده می کنم.

تهران، الهیه، خیابان دکتر حسابی، شماره 24

22394060 - 22955505

09123307141

9 الی 21

22338974

info@allin-idea.ir

نشر دهید