طراحی داخلی و دکوراسیون حمام: 10 عنصر دکوراسیون حمام به سبک آسیایی

طراحی داخلی و دکوراسیون حمام: 10 عنصر دکوراسیون حمام به سبک آسیایی

 

در ادامه میخوانیم: بررسی چند عنصر کلیدی از دکوراسیون حمام به سبک آسیایی که میتواند آرامش بیشتری را به فضای داخلی حمام شما وارد کند.

ما میتوانیم آرامش بیشتری را توسط سبک آسیایی به دکوراسیون حمام خود وارد کنیم، صنعت مهمان نوازی از این موضوع آگاهی دارد، به همین دلیل است که این سبک بخوبی در اتاق هتل های لوکس و سالن های آرایش جواب میدهد. افراد میخواهند این ویژگی های آرامش بخش را به دکوراسیون حمام خود وارد کنند، بنابراین آنها شروع به سؤال پرسیدن از طراحان و معماران میکنند. آنها اغلب در انتها به تمرکز در تاثیرات آسیایی و حمام کردن با مواد طبیعی اشاره دارند. 

فومیکو فایمن طراح داخلی در ایروین کالیفرنیا، که در ژاپن متولد و بزرگ شده است میگوید: "طبیعت و مردم در فرهنگ آسیایی بیشتر از غرب به هم متصل هستند و برای من آنها به عنوان عامل اصلی از سبک آسیایی هستند". "یکی از ویژگی های قدرتمند طراحی آسیایی این است که آنها همیشه تلاش میکنند، طبیعت یا چیزی را که محیط طبیعی نشان میدهد، را به ارمغان بیاورند".

سبک آسیایی یک اصطلاح گسترده است و میتواند معانی گوناگونی از چیزهای مختلف به افراد مختلف در مناطق مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، سبک آسیایی در استرالیا کمتر رسمی و دارای ریشه های بیشتری در مکان هایی مانند بالی، اندونزی و تایلند دارد. در مکان هایی مانند کالیفرنیا، سبک آسیایی بیشتر تحت تأثیر فرهنگ و زیبایی ژاپن قرار میگیرد. آنچه که معمولاً در بیشتر سبک های آسیایی یافت میشود احترام به سنت، مراسم، صلح و آرامش است.

 

وان مجزا 

وان مجزا
وان مجزا

جاش بلومر معمار و طراح داخلی که به سراسر آسیا سفر کرده است و سبک آسیایی را به دکوراسیون حمام بسیاری از مشتریانش اضافه کرده است میگوید: "از سالن های آب گرم، مردم متوجه شده اند که چگونه حمام کردن میتواند رسمی باشد و در یک وان مجزا از جایی که دندان های خود را مسواک میزنند حمام کنند". "به عنوان مثال ژاپنی ها آن را به مدت طولانی، بخشی از فرهنگ خود قرار داده اند. حمام کردن و تمیز کردن به طور جداگانه انجام میشود".

 

رنگ های خنثی

رنگ های خنثی
رنگ های خنثی

 تن های زمینی از شایع ترین رنگ های خنثی هستند، اما زمانی که رنگ برای دکوراسیون حمام به سبک آسیایی معرفی میشود، انرژی شدید و طبیعی به دکوراسیون حمام میدهد. مانند رنگ نارنجی آتشین

 

خصوصیات دست ساخت 

خصوصیات دست ساخت
خصوصیات دست ساخت

وان حمام و میز حمام به عنوان قطعاتی مشترک از دکوراسیون حمام به سبک آسیایی محسوب میشوند. بلومر میگوید: "تقریباً همه چیز در فضای دکوراسیون حمام باید دست ساخت بنظر بر سند". "این صنعت آسیایی به ساخت و ساز سنتی بومی تبدیل شده است که از مواد منطقه ای مانند سنگ، چوب، چرم جمع آوری شده و توسط دست ساخته شده اند".

 

سطوح چوبی

سطوح چوبی
سطوح چوبی

هیچ چیز بهتر از چوب نمیتواند خصوصیات وسایل دست ساخت را انتقال دهد. پیمانکار عمومی، کاسی کوزو این ایده را در حمام پورتلند، اورگان گرفت. هنگامی که یک مشتری خواستار "حمام آبگرم و زین مانند" شد، او با یک معمار مشغول به کار شد تا مواد طبیعی را پیدا کند که بتواند این خصوصیات را انتقال دهد. آنها به عکس ها نگاه کردند و تحقیقاتی را انجام دادند و ایده ی کل فضا را در چوب ذخیره شده از اسکله رودخانه گذاشتند. "ما نمیخواستیم که یک حمام ژاپنی بسازیم اما شروع به کار کردیم، و حمام ژاپنی چیزی بود که ما احساس کردیم و به ما الهام بخشید".

 

دیگر مواد طبیعی

دیگر مواد طبیعی
دیگر مواد طبیعی

فیمان میگوید: مواد آرام بخش و طبیعی، به ساخت ثباتی از آرامش کمک میکنند. چوب ماهون، چوب ساج و سنگ های بزرگ رودخانه همه معمول هستند.

 

تمرکز بر حمام کردن

تمرکز بر حمام کردن
تمرکز بر حمام کردن

 حمام کردن یک نوع هنر در ژاپن است. فیمان میگوید: "تعداد بسیار کمی از مردم ژاپن وجود دارند که حمام کردن را درک نکنند . وی افزود:" این یک اتفاق نادر است که خانه ای را در ژاپن بدون وان حمام مشاهده کنید. در همین حال، اونسنس، و یا چشمه های آب گرم در ژاپن بسیار محبوب هستند. مردم برای حمام کردن به چشمه های محاصره شده با سنگ میروند تا  تمرکز بیشتری بر روی آرامش و تمیز کردن داشته باشند. فیمان میگوید: "این یک سبک حمام کردن است که امروزه بسیار محبوب است و برای هزاران سال جریان داشته است." 

 

چشمه آب گرم مانند 

چشمه آب گرم مانند
چشمه آب گرم مانند

بلامر متوجه درخواست های بیشتری برای دکوراسیون حمام چشمه آب گرم مانند شد. او میگوید: "جایی برای انجام یوگا در منطقه ای خارج از حمام، و یا حتی مجموعه ای از درب های فرانسوی ساده که به یک باغ کوچک یا بازتاب وان باز میشود، را میتوانید در این سبک از دکوراسیون حمام پیدا کنید".

 

اتصال به خارج

اتصال به خارج
اتصال به خارج

کلید داشتن نوعی ارتباط با طبیعت است. لازم نیست که این ارتباط بسیار افراطی باشد. اما بطور معمول از یک پنجره یا پنجره طاق برای دریافت نور طبیعی و یا از درب خروجی استفاده میشود.

 

نورپردازی

نورپردازی
نورپردازی

 نور طبیعی کلید است، اما کنترل نور نیز مانند سوئیچ های دیمر برای ایجاد حالت های آرام تر برای حمام کردن استفاده میشود.

بلومر میگوید، وسایل روشنایی تمایل به خط مستقیم دارند. "بازگشت به آن سبک سنتی از وسایل دست ساخت باید از مواد حمایت کنند، بنابراین مربع و مستطیل مرجع کلاسیک تری ایجاد میکنند.

 

آب و صدا

آب و صدا
آب و صدا

بلامر توصیه میکند که درمورد چگونگی جریان آب فکرکنید. شیر آب هایی که سر و صدای فراوانی ایجاد میکنند میتوانند در فضایی که دارای آرامش است، باعث حواس پرتی شوند. او میگوید: "وقتی از یک آبگرم بازدید می کنید، آب به بیرون پاشیده نمیشود بلکه به بیرون جاری میشود".

همچنین موسیقی یا صدای یک چشمه در داخل یا خارج از پنجره حمام را در نظر بگیرید.

 

گالری ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی

درخواست استفاده از خدمات

درخواست مشاوره طراحی داخلی و دکوراسیون

شما می توانید به طور رایگان از خدمات مشاوره ما استفاده کنید

نام و نام خانوادگی (*)
Invalid Input
کاربری ملک (*)
Invalid Input
آدرس (*)
Invalid Input
شماره تماس (*)
Invalid Input
خدمات مورد نیاز (*)
Invalid Input
سایر اطلاعات
Invalid Input
کد تخفیف
Invalid Input
من ربات نیستم (*) من ربات نیستم
  بازنشانی
Invalid Input
 • شادی قائمی

  حرفه ای و همیشه حاضر

  اولش خیلی استرس داشتم ولی هروقت نیاز بود سر پروژه حاضر بودن. کارشون رو بی نقص انجام دادن. هیچوقت فکر نمیکردم اجرای دکوراسیون انقدر لذت بخش باشه

 • مهدی اسلامی

  مسئولیت پذیر و پاسخگو

  استفاده از خدماتتون خیلی ساده هست. تو هر کاری اشکالاتی پیش میاد ولی شما فوری رفعش کردین. شما به خوبی به نظرای مشتری گوش میدین

 • محمد سالاریان

  نتیجه محور

  این خیلی خوبه که مهمترین چیزی که براتون هست نتیجس. شما کارتونو از کوتاه ترین راه پیش می برین

 • ایمان بهرامی

  قابل اطمینان

  من تا حالا چندین بار با شما کار کردم. حرفه ای بودن شما قابل تحسینه. در واقع با خیال راحت از خدمات شما برای مشتریام استفاده می کنم.

تهران، الهیه، خیابان دکتر حسابی، شماره 24

22394060 - 22955505

09123307141

9 الی 21

22338974

info@allin-idea.ir

نشر دهید