طراحی داخلی و دکوراسیون اتاق خواب: 7 ترفند در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

طراحی داخلی و دکوراسیون اتاق خواب: 7 ترفند در دکوراسیون داخلی اتاق خواب 

 

در ادامه میخوانیم: اگر بودجه و زمان محدودی دارید، توسط این ترفند ها، میتوانید به سادگی و به سرعت اتاق خواب مورد نظر خود را تغییر دکوراسیون دهید.

ما وقت زیادی را دراتاق خواب صرف میکنیم. حتی زمانی که خواب نیستیم. ما در رختخواب صبحانه میخوریم، مینویسیم، مطالعه میکنیم یا ریلکس میکنیم. اما اتاق خواب میتواند یکی از آخرین اتاق هایی باشد که ما آن را تغییر دکوراسیون میدهیم.فضاهای اصلی زندگی، اغلب بودجه و زمان بیشتری را از ما میگیرند. در اینجا برای کمک به رسیدن به نگاهی حرفه ای، درخشان و نهایی در دکوراسیون اتاق خواب، به بررسی این ترفند های ساده میپردازیم.

 

دنبال دردسر نباشید!

دنبال دردسر نباشید!
دنبال دردسر نباشید!

دکوراسیون اتاق خواب باید یک فضای پویا و آرام داشته باشد. تخت یک مکان عالی برای شروع است. در مورد تنظیم بالش و ملحفه نگران نباشید. برای اینکه تختتان فرم داشته باشد، یک ملحفه از جنس کتان را بصورت مرتب و سر راست بر روی تخت بکشید. 

 

اگر تاج تخت خواب ندارید (headboard) یک دیوار هنری ایجاد کنید

اگر تاج تختخواب ندارید (headboard) یک دیوار هنری ایجاد کنید
اگر تاج تختخواب ندارید (headboard) یک دیوار هنری ایجاد کنید

از فضای دیوار بالای تخت، برای ایجاد یک گالری دیواری مفهومی در دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید. به جای آویز کردن یک اثر هنری بزرگ، از قطعات کوچکتر استفاده کنید. به محل قرارگیری سرتان در هنگام خوابیدن و زمانی که بر روی تخت خواب نشسته اید و مطالعه میکنید توجه کنید، از این خطوط فرضی به عنوان یک راهنما، در لبه پایین آثار هنری خود استفاده کنید.

 

یک منطقه انتهایی (end zone) ایجاد کنید 

یک منطقه انتهایی (end zone) ایجاد کنید
یک منطقه انتهایی (end zone) ایجاد کنید

یک فضای خالی در انتهای تخت، همانطور که من آن را منطقه انتهایی مینامم، میتواند برای نشستن، لباس پوشیدن، قرار دادن کفش، پراکندن مجلات بر روی تخت هنگامی که دراز کشیده اید و یا قرار دادن یک سینی برای قهوه یا چای مناسب باشد. فضا اجازه انجام آن را در دکوراسیون اتاق خواب شما میدهد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مبلمان اتاق خواب خود را در انتهای تخت، با دقت انتخاب کنید. میتوانید یک قفسه، یک صندلی نیمکت، دو چهرپایه، یک کاناپه یا یک صندلی راحتی را امتحان کنید. این نگاه اغلب در دکوراسیون اتاق خواب هتل های بوتیک دیده میشود.

نکته: برای این محوطه اهمیت قائل شوید و آن را بدون هیچ مشکلی حفظ کنید.

 

یک میز کوچک در کنار تخت قرار دهید (nightstand)

یک میز کوچک در کنار تخت قرار دهید (nightstand)
یک میز کوچک در کنار تخت قرار دهید (nightstand)

قرار دادن یک میز کوچک در کنار تخت باعث میشود که دکوراسیون اتاق خواب شما کامل شود. تنها وسایل ضروری را بر روی آن نگهداری کنید، مانند چراغ خواب، ساعت، کتاب و یا از جزئیات تزئینی، مانند ظرف برای نگهداری از جواهرات یا زیور آلات استفاده کنید. این منطقه را تمیز و بدون گرد و غبار نگهدارید، مطمئناً نمیخواهید هنگامی که از خواب میپرید یا در هنگام خواب ، آلودگی تنفس کنید.

نکته: سبک داخلی اتاق خواب باید شما را در انتخاب آیتم های کنار تخت راهنمایی کند. 

 

آثار هنری بزرگ تر را انتخاب کنید

آثار هنری بزرگ تر را انتخاب کنید
آثار هنری بزرگ تر را انتخاب کنید

این ترفند ، ظاهری آسان و بیشتر برای مستأجرین یا دکوراسیون اتاق خواب های کوتاه مدت مناسب است. نیازی نیست که حتماً آن را بر روی دیوار نصب کنید، فقط چارچوب آن را در برابر دیوار قرار دهید. این کار بدون دردسر ، حس آرامش را برای اتاق خواب شما به ارمغان می آورد. من دوست دارم که با عکس ها و فریم های بزرگ کار کنم زیرا آنها غیر منتظره هستند و توجه را جلب میکنند.

 

یک رنگ بندی انتخاب کنید (color scheme)

یک رنگ بندی انتخاب کنید (color scheme)
یک رنگ بندی انتخاب کنید (color scheme)

نمیتوان به اندازه کافی تأکید کرد که رنگ بندی چقدر مهم است. هر فردی میتواند رنگ بندی را انتخاب کند، ترفند آن یافتن الهام در جایگاه مناسب آن و سپس پایبندی به آن است. برای مثال میتوان از رنگ بندی آبی سفید سنتی در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد. سایه های متفاوت از رنگ آبی به عمق اتاق خواب اضافه میکند و ترکیبی از بافت های متضاد ایجاد میکند.

اگر نمیتوانید الهام بگیرید به رنگ های موجود در دیوار خود و یا ویژگی های برجسته آن توجه کنید تا شما را راهنمایی کند. برای مثال دو یا سه رنگ از یک اثر هنری را انتخاب کنید و آنها را با ملافه ها، چراغ روی میز کنار تخت، قالیچه یا بالش ها مطابقت دهید.

یکی دیگر از ویژگی های که میتواند به رنگ بندی دکوراسیون اتاق خواب شما کمک کند، کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری را به عنوان یک اثر هنری به کار گیرید و از الگو یا رنگ های الهام بخش، در هدایت سبک دکوراسیون در دیگر بخش های اتاق خواب استفاده کنید. 

 

بر روی ویژگی دیوار کار کنید

بر روی ویژگی دیوار کار کنید
بر روی ویژگی دیوار کار کنیدطراحی به سبک آل این

اگر شما یک دیوار تمام رنگی دارید که نمیدانید با آن چه کار کنید، نترسید. از رنگ موجود به عنوان عنصری الهام بخش برای انتخاب پالت یا ملافه استفاده کنید. 

نکته: هدف ایجاد هماهنگی و تعادل است. اگر یک رنگ قوی و پرانرژی دارید، تحقیقاتی انجام دهید که چه رنگهایی میتوانند با آن هماهنگ شوند. به چرخه ی رنگ نگاه کنید، استفاده از رنگهایی که در کنار یکدیگر قرار دارند، اثری آرام بخش خواهند داشت، زیرا این ترکیب ها برای چشم لذت بخش است.

با اینحال، به سمت راحتی و آسایش در دکوراسیون اتاق خواب بروید. سبک دکوراسیون اتاق خواب باید شخصیت شما را منعکس کند. اتاق خواب را راحت و خواستنی کنید، این مکان مخصوص شماست، بنابراین از چیزهایی که به آن علاقه دارید و باعث میشود احساس خوبی داشته باشید استفاده کنید.

 

گالری ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی

درخواست استفاده از خدمات

درخواست مشاوره طراحی داخلی و دکوراسیون

شما می توانید به طور رایگان از خدمات مشاوره ما استفاده کنید

نام و نام خانوادگی (*)
Invalid Input
کاربری ملک (*)
Invalid Input
آدرس (*)
Invalid Input
شماره تماس (*)
Invalid Input
خدمات مورد نیاز (*)
Invalid Input
سایر اطلاعات
Invalid Input
کد تخفیف
Invalid Input
من ربات نیستم (*) من ربات نیستم
  بازنشانی
Invalid Input
 • شادی قائمی

  حرفه ای و همیشه حاضر

  اولش خیلی استرس داشتم ولی هروقت نیاز بود سر پروژه حاضر بودن. کارشون رو بی نقص انجام دادن. هیچوقت فکر نمیکردم اجرای دکوراسیون انقدر لذت بخش باشه

 • مهدی اسلامی

  مسئولیت پذیر و پاسخگو

  استفاده از خدماتتون خیلی ساده هست. تو هر کاری اشکالاتی پیش میاد ولی شما فوری رفعش کردین. شما به خوبی به نظرای مشتری گوش میدین

 • محمد سالاریان

  نتیجه محور

  این خیلی خوبه که مهمترین چیزی که براتون هست نتیجس. شما کارتونو از کوتاه ترین راه پیش می برین

 • ایمان بهرامی

  قابل اطمینان

  من تا حالا چندین بار با شما کار کردم. حرفه ای بودن شما قابل تحسینه. در واقع با خیال راحت از خدمات شما برای مشتریام استفاده می کنم.

تهران، الهیه، خیابان دکتر حسابی، شماره 24

22394060 - 22955505

09123307141

9 الی 21

22338974

info@allin-idea.ir

نشر دهید